תפריט

מגשי פירות מעוצבים לכל אירוע

מגשי פירות מעוצבים לכל אירוע

אין ספק כי החוויה הקולינרית, בכל סוג של אירוע, היא זו שמעצבת את האירוע ואת ההצלחה שלו. החוויה הקולינרית שתעניקו לאורחים באירוע שלכם, ולא משנה אם זה אירוע קטן או גדול, היא זו שתשפיע על ההצלחה של האירוע, היא זו שתשפיע על ההנאה של האורחים במהלך האירוע והיא זו שתשפיע על הדרך שבה האורחים יזכרו את האירוע.

בשנים האחרונות אנו רואים התייחסות הרבה יותר קפדנית מהעבר לנושא הקינוחים באירוע. רבים מבינים כי הסיום המתוק של הארוחה יכול להוביל לסיום הרבה יותר מוצלח של האירוע, ולכן באירועים רבים ניתן לראות שולחנות קינוחים עשירים ומגוון אפשרויות. אם אתם גם חושבים על שולחן קינוחים בסיום האירוע שלכם, ורוצים להציג גם אופציות עבור האורחים שמחפשים מתוקים בריאים יותר, מגש פירות מעוצבים הוא התשובה.

למה דווקא פירות?

מגשי פירות מעוצבים יכולים להעניק כמה יתרונות חשובים לשולחן המתוקים אותו אתם יוצרים:

  • תוספת בריאה לאלו אשר מקפידים על תזונה נכונה ואינם אוכלים קינוחים או מתוקים עתירים בסוכר.
  • תוספת צבעונית ומרשימה לשולחן. ניתן לבצע חיתוכים מיוחדים של הפירות על המגשים וכך התוספת של מגשי הפירות הופכת את השולחן למרשים ומיוחד יותר.
  • עלויות נוחות ומשתלמות אשר משדרגות את שולחן המתוקים גם מבלי שתצטרכו להוציא על כך סכומי כסף גבוהים.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מגשי פירות?

חשוב מאוד לבחור בחברה אשר תספק לכם מגשי פירות אשר לא רק יהיו מעוצבים בצורה המרשימה ביותר, אלא תהיה בהם הקפדה גבוהה מאוד על האיכות. אתם חייבים לבחור בפירות איכותיים וטריים אשר יהיו טעימים לאכילה וכולם יוכלו ליהנות מהם ללא כל בעיה.

זכרו כי בסופו של דבר מדובר בפירות, ואם החיתוך יבוצע מוקדם מידי, או שהפירות לא יהיו טריים מספיק, הדבר יהיה ניכר על השולחן והמגש, אשר חשבתם כי יוסיף תוספת רושם ומראה מיוחד לשולחן, דווקא יהרוס את המראה שלו ויגרום לתחושה הרבה פחות מרשימה ממנו.

איך לבחור את הפירות הנכונים?

חשוב לקחת בחשבון קודם כל את עונת השנה. בחרו פירות אשר נמצאים בעונה ממש, הטעמים שלהם מושפעים מכך. לדוגמא, אתם יכולים למצוא אבטיח גם בתחילת החורף, אך אז הטעם שלו לא מתוק כלל ולכן לא כדאי לבחור בו למגש הפירות אלא רק בשיאה של עונת הקיץ.

בנוסף, קחו בחשבון את שעת האירוע ובחרו פירות אשר יוכלו להחזיק מעמד מספר שעות מבלי להשחיר ולשנות את טעמם.